Muğla yine sallandı! Son zamanlarda Muğla'da sıkça yaşanan deprem olayları, Muğla'da yaşayan halka korku dolu anlar yaşattı. Muğla'nın Milas ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD verilerine göre; Muğla'nın Bodrum ve Milas İlçesi'nde sabah saat 05.43 sularında 4.7 büyüklüğünde deprem oluştu. Sabahın erken saatlerinde meydana gelen deprem, yerin 6.92 km derinlikte meydana geldi.

HALK SOKAKLARA DÖKÜLDÜ! 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLDU

Bununla birlikte dünyada da sarsıcı depremler olmaya devam ediyor.

Çin'in güneybatısındaki Ciucaygou vilayetinde, 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerel saatle 21.19'da meydana gelen deprem, yerin tam 20 kilometre altında oluştu. Deprem anına şahit olanlar, bazı binalarda çöküntüler, bazılarında ise çatlaklar olduğunu, görevlilerinin zarar gören binalardan insanları tahliye etmeye çalıştığını belirtti.

Ciucaygou Vilayeti Sağlık ve Aile Planlaması Bürosu Başkanı Li Changyong, merkez üssüne 35 kilometre mesafede olan vilayet merkezinde, depremin aşırı şekilde hissedildiğini ve halkın sokaklara döküldüğünü ifade etti. Başkan Li Changyong, merkezde hiçbir yıkılmış binanın olmadığını ve henüz herhangi bir can kaybı veya yaralı olmadığı bilgisinin gelmediğini açıkladı. Diğer yandan depremin 300 kilometre güneydeki eyalet başkenti Çengdu kentinde de hissedildiği öğrenildi.