Muğla'nın Milas ve Bodrum ilçelerinde depremler sürüyor. Kandilli Rasathanesi verilerine göre, bugün saat 06.46'da Akdeniz'de 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

BODRUM'DA ART ARDA DEPREMLER

Kandilli Rasathanesi verilerine göre, Bodrum Gökova Körfezi'nde saat 15.47'de yerin 5 kilometre derinliğinde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre ise deprem yerin 7,1 kilometre derinlikğinde oldu. Deprem Muğla'nın Bodrum ilçesinde de hissedildi.

4.5 ŞİDDETİNDE BİR DEPREM DAHA

Bu depremden yaklaşık 2 saat sonra ise aynı bölgede bir deprem daha meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Gökova Körfezi'nde saat 17.10'da 4,5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin yaklaşık 16,79 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

HALK PANİK İÇERİSİNDE

Gün içerisinde birçok kez depreme maruz kalan vatandaşlar evlerine girmeye korkuyor. Muğla'da yaklaşık bir aydır devam eden sarsıntılar halkı huzursuz etmeye devam ediyor. Bazı vatandaşlar artık evlerinde yatamadıklarını geceyi bahçelerde geçirdiklerini belirtiyor. Kimileri ise tsunami korkusu ile denize dahi giremiyor.