Bitlis’ten 51 ortaokul öğrencisi bu yıl TEOG’da zafere imza attı. Bitlis’te okuyan 51 ortaokul öğrencisi TEOG ikinci dönem sınavında tüm soruları doğru cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer aldılar.

GELECEĞİMİZ AÇISINDAN GÜVEN VERİYOR

Törende konuşma yapan Vali Ahmet Çınar, başarılarda öğretmenlerin idarecilerin öğrencilerin büyük emeğinin bulunduğunu söyledi. Duyduğu mutluluğu dile getiren Çınar, "Bu kadar çok öğrencimizin büyük başarı göstermesi geleceğimiz açısından güven veriyor." dedi.

Çocuklarımız ve gençlerin milletin geleceği olduğunu vurgulayan Çınar, "Bu gelecek sadece kişisel geleceğimiz değil. Hayatımızda kalite, konfor, üretmek ve katma değer yaratmak kişisel olarak gerekli şeyler. Ama çevremize, ailemize, köyümüze, mahallemize, şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa faydalı insanlar olmak zorundayız." diye konuştu.

"Başarınız bir ümmetin geleceği açısından da çok önemli." diyen Çınar, "Ülkemize ve İslam alemine huzur gelmesini istiyorsak, Türkiye'nin güçlü olması gerekiyor. Adil olan güçlü olursa dünyada huzur olur. Allah'ın izniyle o medeniyet köklerimizdeki o büyük güç yeniden filiz sürmüş durumda. Türkiye sayenizde çok daha güçlü olacak." ifadesini kullandı.