Bitlis'in Tatvan İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile eli kanlı terör örgütü PKK' lı hain teröristler arasında çıkan sıcak çatışmada 3 askerimiz yaralandı. Yaralı askerlerimizden 2' si kaldırıldıkları Bitlis- Tatvan Devlet Hastanesi' nde tüm müdahalelere rağmen şehadet şerbeti içti.

Bitlis' in Tatvan İlçesi Anadere lokasyonunda operasyonda olan askerler bugün sabah vakitlerinde bir grup hain PKK'lı terörist ile karşılaştı. Yaşanan çatışmada 3 asker yaralandı. Yaralı askerler, bölgeden alınarak Bitlis- Tatvan Devlet Hastanesi' nde tedaviye alındı. Fakaty yaralı askerlerden 2' si yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak uçmağa varıp şehitlik mertebesine erişirken, diğer askerin tedavisinin sürdüğü ifade edildi. Bölgede alçak PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi adına harekatlar devam ediyor.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN GELEN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı :

"22 Haziran 2017 tarihinde Bitlis' e bağlı Tatvan ilçesi kırsalında bölücü terör örgütüne dönük düzenlenen operasyonda yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan 2 kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Harekat sırasında yaralanan bir kahraman silah arkadaşımızın tedavisi kaldırıldığı Tatvan Devlet hastanesinde devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve hüzne boğan bu olayda yaşamını yitiren aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz" diyerek olaya dair bir açıklamada bulundu.