Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi morgundaki 26 yaşına yeni basan ve şehit olan Talat Bildirici'nin naaşı askeri törenle teslim alındı. Şehidin uğurlandığı sırada, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve hastanede görevli hemşireler, doktorlar, hasta bakıcılar ve stajyer öğrenciler morg önüne gelerek 26 yaşindaki Şehit Talat Bildirici için göz yaşlarına boğuldu.

HASTASINDAN DOKTORUNA HERKES GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Hastane'de Yatalak hasta  olan hastalar ise, hastane binasına asılan Türk Bayraklarını aralayarak şehidin uğurlanmasını seyrederek gözyaşına boğldular. Çok fazla sayıda hastane personeli ve yurtdaşın morg önünde birikmesiyle birlikte yetkili ve  görevli askerler görevini yapmakta zorlandı.

BÜTÜN HASTANE GÖZYAŞLARI VE VATANDAŞLAR GÖZ YAŞLARINA BOĞULDU

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Koridorındaki pencerelerde yer alamaayn bazı hastane görevlileri ise hastane çatılarına çıktı. Şehidin cenazesi askeri araca konulduktan sonra, toplanan kalabalık tekbir getirdi. Şehit Talat Bildirici'nin toprağa verilmek üzere memleketi Kozan'ın Çamdere Mahallesi'ne getirildi. Yatarak tedavi olanlar hastalar ise, hastane binasına asılan Türk Bayraklarını aralayarak şehidin uğurlanmasını izlerken gözyaşı döktü.