19 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 15°
  • Izmir 22.22°
İmsak 03:49
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:40
Yatsı 22:24
BIST101.566
Dolar5,6276
Euro6,3484
Altın261,17

Bitlis Şehidi Hastaneden Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Bitlis'teki operasyonda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Talat Bildirici hastane çalışanları ve hastaların gözyaşlarıyla uğurlandı.

Bitlis Şehidi Hastaneden Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi morgundaki 26 yaşına yeni basan ve şehit olan Talat Bildirici'nin naaşı askeri törenle teslim alındı. Şehidin uğurlandığı sırada, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve hastanede görevli hemşireler, doktorlar, hasta bakıcılar ve stajyer öğrenciler morg önüne gelerek 26 yaşindaki Şehit Talat Bildirici için göz yaşlarına boğuldu.

HASTASINDAN DOKTORUNA HERKES GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Hastane'de Yatalak hasta  olan hastalar ise, hastane binasına asılan Türk Bayraklarını aralayarak şehidin uğurlanmasını seyrederek gözyaşına boğldular. Çok fazla sayıda hastane personeli ve yurtdaşın morg önünde birikmesiyle birlikte yetkili ve  görevli askerler görevini yapmakta zorlandı.

BÜTÜN HASTANE GÖZYAŞLARI VE VATANDAŞLAR GÖZ YAŞLARINA BOĞULDU

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Koridorındaki pencerelerde yer alamaayn bazı hastane görevlileri ise hastane çatılarına çıktı. Şehidin cenazesi askeri araca konulduktan sonra, toplanan kalabalık tekbir getirdi. Şehit Talat Bildirici'nin toprağa verilmek üzere memleketi Kozan'ın Çamdere Mahallesi'ne getirildi. Yatarak tedavi olanlar hastalar ise, hastane binasına asılan Türk Bayraklarını aralayarak şehidin uğurlanmasını izlerken gözyaşı döktü.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri