Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Muahmmed Gargaş, Katar'ın Türkiye ve İran'dan yardım çağrısında bulunması Katar krizinde yeni bir krizin açılmasına sebep olacağını belirtti

Gargaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Katar'ın krizi tırmandırmak için elinden geleni yaptığını vurguladı.

' KATAR 2 ARAP OLMAYAN ÜLKEDEN YARDIM İSTEMESİ KRİZİ TIRMANDIRIYOR …'

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Muahmmed Gargaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde: "Kafası karışmış, kafası karıştırılmış kardeş devlet sorunu büyütüyor ve 2 Arap olmayan ülkeden yardım isteyip, bir tanesinden de askeri koruma talep etmesi, krizde yeni bir trajik ve komik sayfa açabilir."

'ÇIKIŞ YOLU YENİ BİR SÖYLEMDEN GEÇİYOR'

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Muahmmed Gargaş :Dış devletlerden yardım talebinin soruna çözüm oluşturmayacağını savunan Gargaş, Katar'ın 'sorunu tırmandırmak' yerine 'rasyonel' davranmasını umudunda bulundu. "Katar'a akılcı davranıp büyüklük ve inattan vazgeçmesi için yeni çağrıda bulunuyoruz. Sorunu tırmandırmanın faydası yoktur, dış devletlerin yardımı sebebiyle güçlenmiş hissetmek de bir çözüm oluşturmaz. Çıkış yolu, şeffaf ve dürüst olan yeni bir söylemdir."