Bir Vali ile 5 Emniyet Müdürü Gözaltında!

İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah başlattığı FETÖ/PDY operasyonunda bir vali 5 birinci sınıf emniyet müdürü gözaltına alındı.

Bir Vali ile 5 Emniyet Müdürü Gözaltında!

İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato, İzmir'de Polis Sandığı'na ait bir binanın FETÖ/PDY kontrolündeki İzmir Dinler Arası Diyalog Merkezi(İZDİM)'e usulsüz verilmesi ile ilgili yürüttüğü tahkikat çerçevesinde bu sabah operasyon talimatı verdi.

Sabah saatlerinde harekete geçen İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Istihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ilde çalışma başlattı. Merkez Valisi Ahmet Pek, 1. sınıf emniyet müdürleri Mustafa Çankal, Hüseyin Başak ve Hüseyin Putur'un da aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında gözaltı ve yakalama işlemi uyguladı. 4 şüpheli gözaltına alınırken 2 şüpheliyi arama çalışmaları sürüyor.

Şüphelilerin İzmir Küçükyalı'daki 8 katlı binayı İZDİM'e usulsüzce veren POLSAN yöneticileri oldukları öğrenildi. İzmir'de geçtiğimiz aylarda aynı konuyla ilgili bir operasyon daha yapılmıştı. Operasyonda 14 kişi gözaltına alınmıştı.

Yorum Yaz