İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

SİZE YILDIRIM SÖZÜ

Bu metro inşaatı yıllar önce başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey metro inşaatlarına başladı. Bir belediye için büyük işler. Bir miktar yaptı. Sonra üzerimize yıktı. yıktı. Ben o zaman bakandım. Cumhurbaşkanımız dedi ki bu metroları bir an önce bitirelim Ankaralıları rahatlatalım. Önce Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıken'i açtık. Şimdi de Keçiören-AKM hattını açacağız. Sene sonunda tamamlanacak İnşallah. Size Yıldırım sözü.

GENÇLER ARTIK BAŞKA SLOGAN BULSUN

Geçenlerde bu istasyonlardan birisini incelemeye geldiğimizde gazetede bir haber gördüm. 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin, sürsün Keçiören Metrosu gibi olsun' diyor. Şimdi bu gençlere üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor, ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin.

METROYU ÇUBUK'A KADAR UZATACAĞIZ

Bittiği gibi şimdi burada da bitmiyor. Buradan 27 km Çubuk'a kadar da uzatıyoruz. AKM'den Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 km daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti, onu da bugün kopardı. Bütün bu Keçiören bittiği zaman Ankara'da raylı sistem 64 kilometreye ulaşmış olacak.

ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR

Onlar konuşur Ak Parti yapar. Daha geçen gün Sultan Alparslan'ın Anadolu topraklarına ayak bastığı günün yıldönümünde Yavuz Sultan Selim Köprüsünü hizmete açtık. Şimdi de Keçiören metrosunu hizmete açıyoruz. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Kuzey ile Güney'i Doğu ile Batı'yı kardeş ettik. Hainler ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar bu milleti asla bölemezler.

ANKARA HIZLI TRENİN MERKEZİ OLUYOR

Bakın Ankara hızlı trenin merkezi oluyor. Yeni bir gar yapıyoruz. Ankara Garı bitmeye yaklaştı. Şimdi İstanbul'a Eskişehir'e bilecik'e hızlı trenle gidiyorsunuz. Ama 2019'da Sivas'a iki saatte gideceksiniz. İzmir'e, Bursa'ya, Kayseri'ye gideceksiniz. Ak Parti iktidarlarına da Ankaralılara da bu yakışır.

GAZİNO İSTASYONUNUN İSMİ DEĞİŞTİ

Gazino istasyonu diye bir istiasyon var. Şimdi size bir teklifim var. Bu istasyonun adını Şehitler İstasyonu yapalımmı? Hayırlı uğurlu olsun. Şehitler İstasyonu Keçiören metrosunun başlangıç noktasıdır.