Bingöl'den Diyarbakır Annelerine Destek

Diyarbakır'da çocukları için Diyarbakır HDP İl Binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır Annelerine bir destekte Bingöl'den geldi.

Diyarbakır'da çocukları için Diyarbakır HDP İl Binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır Annelerine Bingöl'den destek geldi.

Bingöl Sivil İnisiyatif Platformu tarafından Bingöl Genç Caddesinde bulunan saat kulesi önünde "Annelere destek teröre lanet" basın açıklaması yapıldı. Bingöl Sivil İnisiyatif Platformu'nun düzenlediği basın açıklamasında vatandaşlar "Kahrolsun PKK" sloganı atarken Türk bayrakları da açıldı.

Bingöl Sivil İnisiyatif Platformu adına konuşan Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği başkanı Naim Tan, "Anneler için evlatları kutsaldır. Hiç bir anne evladını göz göre göre dağa götürülüp terörist yapılmasına ve öldürülmesine razı olmaz, olmamalıdır. Üstelik bu evlatlar birilerinin istikbali için, birilerinin saltanat sürmesi için ölüme götürülüyorsa hiç bir anne, hatta insan olan hiç kimse bu duruma sessiz kalamaz, rıza gösteremez. Diyarbakır'daki bu annelerin eylemi bir insanlık nöbetidir. Duruşları kutsaldır, mübarektir. Bu mübarek duruşa siyasi anlam, ideolojik anlam yüklemek isteyen haindir, alçaktır." ifadelerini kullandı.

HDP'nin kapatılmasınıda talep ettiklerini belirten Naim Tan, "HDP'li yöneticilerinin çocukları Türkiye'nin, Avrupa'nın en güzel okullarında okuyorlar, lüks ve şatafat içinde bir hayat sürdürüyorlar. Bu HDP'liler çocukların hayatı üzerinde siyaset yapıyorlar. Ne kadar çocuk ölürse o kadar siyasetteki yerleri garanti oluyor. Bunların hizmet siyaseti gibi bir derdi yok, Kürt halkı gibi bir dertleri yok. Bunlar PKK'nın maşası, PKK'nın piyonu, kürtlerin düşmanıdırlar. Bu direniş HDP'nin PKK'nın kimyasını bozmuştur. Bu direniş sayesinde PKK terör örgütüne katılım olmayacak, aileler çocuklarının dağa gönderilmesine izin vermeyecektir. Bu durumda inşallah PKK'nın bitmesine vesile olacaktır. Biz bir kez daha Bingöl'den tüm yetkililere sesleniyoruz, artık gençlerimizin ölmemesi için, çocuklarımızın zorla kaçırılmaması için HDP'nin kapatılmasını talep ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri İçin aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR