Edinilen bilgiye göre, Genç ilçesine ait Yeniyazı köyü alanında keşif ve gözetleme göreve devam eden güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK militanları arasında çatışma çıktı.

Çatışmada yaralanan 2 askerden biri, sevk edildiği Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılmadı. Diğer askerin ise tedavisi devam ediyor.

Bölgede başlatılan operasyon sürdürülüyor.

ŞIRNAK'TA 5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, Kato-İncebel Dağlarında 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nın yürüttüğü Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın operasyonu çerçevesinde, bir mağaraya operasyon yapıldı.

Operasyonda 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi, mağara ise kullanılamaz hale geldi.

EYP İLE SALDIRMIŞLARDI

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde gece şehirde devriye atan polis zırhlı aracının geçtiği esnada yola daha evvelden yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesi neticesi 4 polis yaralandı.

Yafes Mahallesi Nisan Sokak'ta gece saat 01.30 civarında devriye atan polis zırhlı aracının geçişi esnasında teröristlerin yola yerleştirdikleri el yapımı bombanın infilak ettirilmesi neticesi şiddetli bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından yolda geniş bir çukur oluşurken, zırhlı araçta yer alan 4 polis yaralandı. Yaralı polisler bölgeye gönderilen ambulanslarla Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlçenin birçok yerinden de işitilen patlama sebebiyle yakındaki park halindeki bir aracın camları kırılırken, çevredeki evlerde de hasar meydana geldi. Patlamayla beraber çok sayıda kişi korku ve paniğe kapıldı.