Elazığ'ın Karakoçan İlçesi ile Bingöl il hududu arasındaki kırsal arazide operasyon yapan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

YARALANAN ASKER, KALDIRILDIĞI HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

Karakoçan İlçesi'ne ait Yeşilbelen Köyü ile Bingöl il hududu arasında operasyon yapan güvenlik güçleri, dün gece pusu kuran teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada, açılan ilk ateşle beraber 2 asker yaralandı. Yaralı 2 asker, daha yakın olan Bingöl Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, yaralılardan durumu ağır olan 1 asker, doktorların tüm çabalarına karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı diğer askerin tedavisi ise sürüyor.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON DEVAM EDİYOR

Çatışmanın olduğu Yeşilbelen Köyü kırsal kesimire takviye birlikler gönderilirken, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli operasyon sürdürülüyor.


Elazığ Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklamada, Elazığ'da teröristlerin bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine karşın çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız sürdürüldüğü belirtildi.

Konu dahilinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından Mazgirt ilçesinde operasyon yapıldığı ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Şehit Uzman Jandarma 5. Kademeli Çavuş Yücel Yılmaz-124 operasyonu dahilinde teröristlere ait patlatılmaya hazır durumda 5 kilogramlık el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği ele geçirilmiştir. Ele geçirilen EYP Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile olay yerinde imha edilmiştir."