Bir yangın daha! Bu kez adres Bingöl... Olay aynı, yer farklı... İşte Bingöl'de paniğe neden olan yangının merak edilen detayları... Bingöl'de boş bir arazide bulunan kerestelerin tutuşmasıyla çıkan yangın, çevredeki vatandaşlar tarafından büyük paniğin yaşanmasına neden oldu. Çok sayıda itfaiye ekibinin yer aldığı yangın zorlukla kontrol altına alınırken, iki itfaiye eride dumandan etkilenerek hastaneye götürüldü.

Çevrede bulunan vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi, AFAD ve sağlık ekibi sevk edildi. Bu sırada çevrede bulunan ve bir cam balkonu da yanan apartman, güvenlik önlemi kapsamında boşaltılırken, itfaiye ekipleri yangını söndürmeye başladı. Yangın, uzun çabalar sonrası kontrol altına alınırken, büyük panik yaşandı.
Yangına müdahale eden itfaiye çalışanlarından ikisi de dumandan etkilendi. Olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan itfaiye ekipleri de tedavi altına alındı.

''TÜM KURUMLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM''

Bingöl Valisi Ali Mantı'da yangının çıktığı olay yerine gelerek, bilgi aldı. Açıklama yapan Vali Ali Mantı, "Saat akşam 22.00 civarında kültür Mahallesi girişinde tam sebebini bilmediğimiz, ağaç yığınlarının olduğu boş alanda yangın çıktı. Yangın tüm kamu ve kuruluşlarımızın desteği ile söndürülüp kontrol altına alındı. Herhangi bir can kaybımız yok tüm kurumlarımıza da teşekkür ederim" açıklamasını yaptı.