Bingöl'de Askeri Araca Düzenlendi! 1 Şehit Var

Bingöl'ün Genç İlçesi Yeniyazı Köyü Kirişli Mezrası alanında terör örgütü PKK'ya karşı devam edilen operasyonlarda bugün bir askeri aracın geçişi esnasında patlama meydana geldi.

Bingöl'de Askeri Araca Düzenlendi! 1 Şehit Var

Bingöl'ün Genç İlçesi Yeniyazı Köyü Kirişli Mezrası alanında terör örgütü PKK'ya karşı devam edilen operasyonlarda bugün bir askeri aracın geçişi esnasında patlama meydana geldi.

1 UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT

PKK'lıların daha evvelden yola tuzakladığı el yapımı bombanın patlaması sonucu araçta yer alan bir uzman çavuş şehit oldu.

Aynı alanda dün teröristlerle güvenlik ekipleri arasında çıkan çatışmada Uzman Onbaşı Ufuk Demirkıran şehit olmuştu.

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TSK OPERASYONLAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Türk Silahlı Kuvvetleri son bir hafta içinde yapılan operasyonlar ile ilgili bilgi verdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu bilgilendirmede 45 teröristin etkisiz hale getirildiği bu çatışmalar sonucunda 5 askeri şehit olduğu bildirildi.

Terör örgütü PKK'ya karşı yapılan operasyonlar sürdürülmeye devam ediyor.

TSK AÇIKLADI: 29 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonları tüm hızlıyla devam ediyor. TSK gerçekleştirmiş olduğu açıklamada öldürülen teröristlerin sayısının arttığını açıkladı.

Yerli İHA’ların tespit ettiği bölgelerdeki teröristler Ata helikopteri ile füzelerle bombalandı. Şırnak’ın Dereler bölgesinde devam eden operasyonlarda öldürülen terörist sayısının 29’a çıktığı belirtildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri