Bingöl Valiliği'ne Deprem Sonrası 500 Bin Lira Ödenek

Bingöl’de meydana gelen deprem sonrası sıcak yemek öğünü ve haberleşmenin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için mobil baz istasyonu sayısı artırıldı.

Bingöl Valiliği'ne Deprem Sonrası 500 Bin Lira Ödenek

Bingöl Valiliği'ne Deprem Sonrası 500 Bin Lira Ödenek

Bingöl'de dün ve bugün 5.7 ve 5.6 büyüklüğünde gerçekleşen depremler sonrası AFAD tarafından acil gereksinimlerin karşılanması adına Bingöl Valiliği emrine 500 bin lira acil yardım ödeneğinin yollandığı ifade edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan gelen açıklamada, deprem sonrası müdahale ve tarama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

SICAK YEMEK ÖĞÜNÜ ARTIRILDI

"Depremden etkilenen ve tedavisi tamamlanan 16 vatandaşımız taburcu edilmiş olup, 11 vatandaşımızın tedavilerine devam edilmektedir. Bölgedeki çalışmalar için alana sevk edilen araç sayısı 104'e, personel sayısı ise 841'e çıkarılmıştır. Beslenme ihtiyacı için gönderilen sıcak yemek öğünü 6 bin 500'e, haberleşmenin kolay sağlanması için gönderilen mobil baz istasyonu sayısı 7'ye yükseltilmiştir."

159 ARTÇI YAŞANDI

Depremin ardından şiddeti 4'ün üzerinde 3 depremin meydana geldiği ve toplam 159 artçının gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından, acil gereksinimlerin karşılanması adına Bingöl Valiliği emrine 500 bin lira acil yardım ödeneği yollandığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bölgesel lojistik destek depolarından, depremden etkilenen bölgelere yatak, battaniye, yastık, çarşaf seti ile mutfak setlerinin sevklerinin sürdüğünün altı çizildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR