Başbakan Binali Yıldırım, Singapur'da dünyaca bilinen Botanik Bahçesi içinde yer alan Ulusal Orkide Bahçesi'ni gezdi. Bahçede yetişmiş olan ve dünyada benzeri olmayan orkide türüne, Yıldırım'ın adı verildi.

Resmi programına devam eden Başbakan Yıldırım, ziyaretinin ikinci gününün ilk programında, yanındaki bakanlarla Singapur Botanik Bahçesi'ne gezdi.

Dünyanın en nadide çiçeklerinin bulunduğu bahçeye ilişkin yetkililerden bilgi alan Binali Yıldırım, daha sonra Ulusal Orkide Bahçesi'ni ziyaret etti.

Bahçede yetiştirilen ve dünyada benzeri bulunmayan orkide türüne, Başbakan Yıldırım'ın ismi verildi.

Çiçekle ilgili Ulusal Orkide Bahçesi Müdürü Dr. Kwik Tan'dan bilgi alan Yıldırım, orkidenin bulunduğu saksıya isim çubuğunu yerleştirdi.

Ceket giyilmeyen ve kravat takılmayan törende Başbakan Yıldırım, daha sonra devlet büyüklerinin adlarının verildiği çiçek isimlerinin kayıtlarının yer aldığı anı defterinde, adı verilen çiçekle ilgili sayfaları imzaladı.

Yeni adı "Dendrobium Binali Yıldırım" olan orkide türünün sertifikası Başbakana verildi.

Başbakan Yıldırım da kendisine mihmandarlık yapan Singapur Ticaret ve Sanayi Bakanı S Iswaran'a Türkiye'den getirilen ve barışı simgeleyen zeytin fidanı hediye etti.

Uzak Doğulu vatandaşlardan yoğun ilgi vardı.