Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet yürüyüşüne’ eleştiriler savurarak, “Bu bir adalet yürüyüşü değil gaflet yürüyüşüdür. Yol yürümeye devam ettiği sürece ömrün biter bu yol bitmez” dedi. FETÖ soruşturmalarına da değinen Yıldırım, “Tiyatro oynamaları ceza almalarına engel olmayacaktır” cümlelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Pendik Kurtköy'de, Kuzey Marmara Otoyolu Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yollarının açılış töreninde konuştu. Törene, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın yanında, İstanbul Ak Parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve çok rakamda davetli katıldı.

Açılış başlamadan kürsüde bir konuşma gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım törene katılanlara seslenerek, “Türkiye’nin kutlu yürüyüşünde güncel bir hizmetin açılışı için hep birlikteyiz. 20 bin kilometre yol yaptık. Yolları böldük vatandaşların gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bu yolların hepsi milletin gönlüne samimiyetini vasıl olmak için bir araç” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne sert salvolarda bulunan Yıldırım, “Bu adalet yürüyüşü değildir bu bir gaflet yürüyüşüdür. Türkiye iktidarları dönemine bir çivi çakmamış bu tür siyasi fanteziler ile milleti meşgul ediyorlar.