Bulunan asırlık cesette öyle bir şeye rastlanıldı ki bilim insanları bile gerçek olabileceğine inanamadı. Fransız bilim insanları, Kuzey-Batı şehri Rennes'de bulunan 17. yüzyıldan kalma bir kadın cesedinde farklı testler yaptı. Ceset son derece iyi muhafaza olmuş ve 1.45m boyundaki bu cesedin 1656'da ölen soylu bir kadın olan Louise de Quengo olduğunu ileri sürüyorlar.

Adli tıp doktoru Fabrice Dedouit "Üzerinde çalışmak için elimizde organlar yani yumuşak doku var. Bu arkeolojide benzeri görülmemiş bir şey" açıklamasını yaptı. Şapka ve ayakkabıları hala üzerinde bulunan kadın cesedi, geride bıraktığımız 2014 yılında bulundu. Cesede, bir Kongre Merkezi için açılan inşaat sahasında rastlanıldı.

Adli tıp ekibi cesette "önemli düzeyde böbrek taşı" ve "akciğer yapışıklıkları" tespit etmiş. Kadının kalbi de "tam bir cerrahi ustalık ile" çıkarılmıştır. Kadının öldüğü zaman 60'lı yaşlarında olduğuna inanılıyor. Kalıntılar geçen sene Mart ayında bir kurşun lahit içinde keşfedildi. Kadının kocası olduğuna inanılan Toussaint de Perrein de yakınındaki kalp şeklinde bir kapta ortaya çıktı. Sitede yaklaşık 800 mezar vardı ama diğerlerinde sadece iskeletler bulundu. Bilim insanları kadının elbiselerinin de korunduğunu ve sergilenmesinin beklendiğini ifade ediyorlar.