Bilecik'teki Orman Yangınında 6 Hektar Alan Yandı

Bilecik'te meydana gelen orman yangınında 6 hektar alan küle dönerken, gözaltına alınan 70 yaşındaki şüpheli, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bilecik'teki Orman Yangınında 6 Hektar Alan Yandı

İddiaya göre, dün Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde bağlı Akçakavak köyüne 200 metre uzaklıkta bulunan, meşe ve çam ağaçlarının yer aldığı ormanda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıkmıştı.

Alevler rüzgarın etkisiyle büyürken Bilecik ve Gölpazarı Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sıra Bilecik, Gölpazarı ve Yenipazar itfaiyeleri ile bir yangın söndürme helikopteri alevlere müdahale etti. Ekiplerin uzun süren çalışmalarının ardınan alevler köye ulaşmadan kontrol altına alındı.

Gölpazarı İlçe Jandarma ekiplerinin yaptığı araştırmalar sonucu yangına sebep olan kişinin 70 yaşındaki Osman A. olduğu belirlendi. A., köyün dışındaki tarlasında bulunan yabani otları yaktığı sırada alevlerin rüzgarın etkisi ile ormanlık alan sıçradığını ifade etti. Osman A. ifadesinin ardından serbest bırakılırken yangında 6 hektar alan kül oldu.
 
Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz