Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, 15 Temmuz'un karanlık bir gece olduğunu ancak 16 Temmuz sabahının gelecek için, çocukların yarınları için büyük müjdeleri doğurduğunu aktardı.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen yemekte, 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleriyle buluştu.

Yemekte konuşma yapan Erdoğan, millete diz çöktürmek isteyenlerin 200 senedir mevcut olduğunu aktararak, "Bizi önce, inancımızdan uzaklaştırmak istediler. Bizim inancımız ile savaşçı olma özelliğimiz birbirini öylesine tamamladı ki dünyadaki zulüm düzeni kurmak isteyenler uzun zaman başaramadılar. Ta ki yavaş yavaş bizi inancımızdan uzaklaştırmaya başlayıncaya dek. Bu sürecin nihayetinde dünyanın birçok yerinde kurdukları sömürge sisteminin, Türkiye'yi de bir parçası haline getirmeye çalıştılar, buna yaklaştılar. Biz buna Çanakkale'de 'dur' dedik, Sakarya'da, Dumlupınar'da 'dur' dedik. Biz buna 15 Temmuz'da da 'dur' demeyi başardık. Bu millet yalnızca askeriyle, polisiyle değil, mesele şerefi ve namusu olduğu zaman 7’den 70’e çoluğu çocuğu, kadınıyla erkeğiyle yine o şehadet bilinciyle dolduğunu dünyaya duyurmuştur. Bu, ülkemiz için tekrardan çok ciddi bir dönüm noktasıdır. Şehitlerimizin açtığı yolda bu millet, yine büyük millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir." dedi.

"YARINIMIZ, DÜNÜMÜZ ve BUGÜNÜMÜZDEN DAHA AYDINLIK OLACAK"


Bilal Erdoğan, 15 Temmuz gecesinin kimi kesimler tarafından farklı şekillerde yorumlandığına vurgu yaparak, konuşmasını şöyle devam ettirdi:

"Dünyanın çok sarsıntılı bir süreçten geçtiğini görüyoruz. Biz bu döneme çok daha güçlü bir millet olarak giriyoruz. Onun için Rabbimize şükürler olsun. Bu yıkıma karşı, bu millet mayasının yerinde olduğunu, lideri 'yürü' dediği zaman ölüme yürüyebileceğini göstermiştir. 15 Temmuz karanlık bir geceydi ama 16 Temmuz sabahı bizim geleceğimiz için, çocuklarımızın yarınları için, büyük müjdeleri barındırmaktadır.Türk milleti, önünde sağlam bir lider olduğunda onun arkasında birlik olmuş ve sırtı yere gelmemiştir. Bizim de öyle bir liderimiz var. İnşallah yarınımız, dün ve bugünümüzden daha aydınlık olacaktır." şeklinde konuştu.