Özel Haber/Haber365

Bilal Erdoğan TRT'de katıldığı televizyon programında Malazgirt zaferinin ruhunu anlattı. Bu toprakların nasıl kazanıldığını aktraran Erdoğan ardından 15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek, "Biz 15 Temmuz'da bu toprakların sahibinin biz olduğumuzu tekrar cümle aleme gösterdik" ifadelerini kullandı.

Bilal Edoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Türk Milleti bağımsızlığına önem veren bir millet. Biz İslamiyeti de bu yüzden kolay benimsedik. Çünkü İslamiyette de vatan savunmasının önemli bir yeri ver. İşte Türk Milleti bu sayede İslamiyet'i kolay benimsedi ve bu kutsallıkla bu topraklarda hüküm sürdü ve sürmeye devam edecek.

Bilal Erdoğan öte yandan 15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek, Türk milletinin Reis-i Cumhur Erdoğan önderliğinde yine bağımsızlık karakterini ortaya koyarak bu toprakların sahipsiz olmadığını, bu toprakların sahibinin bu millet olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ve hain güç odaklarına göstermiştir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan son olarak bu gece saat 00.13'ten itibaren Malazgirt'te 15 Temmuz anma etkinliklerinin yapılacağını, selaların okunacağını, duaların edileceğini belirtti. Yapılacak anma etkinlikleri sabah namazına kadar devam edecek.