İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı Çukur Mahallesi Peşkirci Sokak’ta bulunan 2 katlı terk ediliş bir bina saat 07.30 sularında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle çöktü.

Vatandaşların panik dolu anlar yaşamasına neden olan olay, Beyoğlu, Çukur Mahallesi, Peşkirci Sokakta bulunan bir kısmı daha önce çöken 2 katlı terk edilmiş bir bina yıkıldı. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık, itfaiye ve zabıta ekipleri vakit kaybetmeden sevk edildi.

Polis ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarında vatandaşları korumak için güvenlik şeridi çekerek sokağı tedbir amaçlı kapattı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri moloz yığınlarının altında kalan olup olmadığını anlayabilmek için vakit kaybetmeden çalışmalara başladı. Mahalle sakinlerinin korkmasına sebep olan olayda, itfaiye ekibinin yaptığı çalışmalar sonucu, enkaz altında kimsenin olmadığı ortaya çıktı.

Sebepsiz yere çöken binanın yanında bulunan binalar tedbir amaçlı boşaltıldı. Terk edilmiş binanın çökmesi esnasında etrafa fırlayan moloz parçaları, çevrede bulunan binalara da hasar verdiği ortaya çıktı. Polis ve itfaiye olay yerinde gerekli çalışmaları yapıp vatandaşları dağıttı.