Beyninde tümör olduğu düşünülen kadındaki asıl gerçek ortaya çıkınca, doktorlar bile şoke oldu. Okuma ve iletişim kurma problemi yaşayan 26 yaşındaki Yamini Karanam isimli genç kadının beyninde, kozalak şeklinde bir tümör olduğu ortaya çıktı. Yapılan incelemelerden sonra tümörün alınması kararı alan cerrahlar genç kadının beynini açtığında ve tümör sandıkları şeyi çıkardıklarında şoke oldu.

Doktorlar, Yamini Karanam'ın beynindeki'nin kemik, saç ve dişleri olan embriyonik bir ikiz yani teratom olduğunu ortaya çıkardı. Beyninde tümör olduğu için ameliyat edilen genç kadının aslında ikizini beyninde taşıdığı tespit edildi. Teratom; ektoderm, mezoderm ve endoderm katmanlarını içeren, cenine özgü dokulardan oluşmuş bir tümördür. Teratomlar genelde yumurtalık ve testislerde bulunur. Beyinde bulunmaları çok sık rastlanılan bir durum değildir.

4 çocuk annesi Emily Corrigan, baş ağrılarının nedenin yorgunluktan kaynaklı olduğunu düşünüyordu. Bayılıp hastaneye kaldırılana kadar, kendini fit ve sağlıklı hissediyordu. Beyninde iki tane astrositomaz tümör olduğunu duyunca, şoke oldu. Beynindeki tümörden kurtulması için ameliyat olması ve bu operasyonda beynine ulaşılabilmesi için kafatasından bir kemik alınması gerekiyordu. Ameliyatı başarıyla sonuçlanan Emily Corrigan, çocuklarını üzmemek için alnındaki ameliyat izini gizledi. Ancak beyin tümörüne yeterince dikkat edilmediğinin farkına varınca, sosyal medyadaki hesabından ameliyat izini yayınlayarak hastalık hakkında duyarlılığı arttırma kararı aldı.