İstanbul Beylikdüzü' nde lüks bir sitenin giriş kısmında bulunan spor merkezinde sinir krizi geçirerek etrafa rast gele ateş açan şahıs, polis mensuplarının 5 saatlik operasyonu neticesinde bacağından vurularak etkisizhale getirilip gözaltına alındı.

Olay, Beylikdüzü Barış Mahallesi’ nde gece 23:00 civarında meydana geldi. Elde edilen bilgiler doğrultusunda, Necip Fazıl Kısakürek Sokakağındaki lüks bir sitenin giriş kısmında yer alan spor salonunun sahibi olduğu ifade edilen ve ismi paylaşılmayan bir şahıs, sinir krizi geçirerek elindeki silah ile etrafa ateş açmaya başladı. Etrafta bulunan vatandaşlar silah seslerini duyunca hemen polise haber verdi. Kısa bir zaman sonra olay yerine gelen polis ekipleri iki yönlü olarak sokağa şerit çekerek önlem aldı. Bu esnada spor merkezinde yer alan şüpheli ise etrafa ateş etmeye devam etti.

5 SAAT SONRA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Polis mensupları şüpheli şahsı elindeki silahı bırakmasına ve bu olaydan vazgeçnesine ikna edemeyince olay yerine arabulucu polis çağrıldı. Ek olarak olay yerine Özel Harekat polisleri de gelerek sokak başlarında önlem aldığı görüldü. Müzakereci polis ekiplerinin ikna çabalarını karşılıksız bırakan kişi, etrafa rastgele ateş etmeye devam etti.

Herhangi bir negatif durum karşısında da 112 Sağlık görevlileri olay yerinde hazır bir şekilde bekledi. Yaklaşık 5 saatin bitimine doğru elindeki silah ile kapının önüne çıkan şüpheli şahıs polisler ile konuşmaya başladı. Bu esnada şüphelinin dalgınlığını fırsat bilen Özel Harekat polisi şahsı bacağından vurarak etkisiz hale getiridi.