Balıkeser'in Bandırma ilçesinde ikamet eden ve yüksek tansiyona bağlı olarak geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedaviye altına alındığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen, 51 yaşındaki Mediha Azar isimli kadının organları, nakil bekleyen 3 kişiye umut oldu. Bandırma'da yaşayan 2 çocuk annesi Mediha Azar, aniden  fenalaşınca yakınları tarafından Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirdiği teşhisi konulan Mediha Azar'ın beyin ölümü, Salı günü öğle saatlerinde gerçekleşti.

Bandırma Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörleri 51 yaşındaki Mediha Azar'ın organlarının bağışlanması için ailesiyle görüştü. Ailenin onay vermesi üzerine 2 çocuk annesi Mediha Azar'ın 2 böbreği ve karaciğeri, yapılan operasyonla alındı. Organlar, nakil bekleyen hastalara umut olmak üzere Bursa'da özel bir hastaneye götürüldü.

Bandırma Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Uzman Doktor Muammer Hayri Bektaş, "Ailesiyle yapılan görüşmelerde ailenin oluru alınmıştır. Organ bağışı yapan aileye sağlıkBakanı ve hastanemiz adına sonsuz şükranlarımızı sunarız. Mediha Azar hanımefendiye Allah'tan rahmet, kalanlara başsağlığı dilerim. Organ nakli alacak hastalara da şimdiden şifalar dilerim" ifadelerini kullandı.