Berat Albayrak ve Ailesine Hakaret Eden Kişiye 6 Yıl Hapis İstemi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ailesine hakaret içeren paylaşımlar yapan Mehmet Fatih K. hakkında 6 yıl hapis cezası istendi.

Berat Albayrak ve Ailesine Hakaret Eden Kişiye 6 Yıl Hapis İstemi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ailesine Twitter'dan hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Fatih K.'ya ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından hazırlanan 2 ayrı iddianamede şahıs hakkında iki ayrı suçtan toplam 6 yıla kadar hapis cezası istendi. 

Berat Albayrak'ın, 4.çocuğunun doğumuna ilişkin Twitter'da yaptığı paylaşımın ardından hakaret içerikli yorumlarda bulunan kişiler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Yürütülen soruşturma kapsamında 8 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, mahkemeye çıkarılan Mehmet Fatih K. tutuklanarak ceza evine gönderilmişti. 

"ERDOĞAN'LA ŞAHSİ PROBLEMİM YOK"

Mehmet Fatih K., ifadesinde söz konusu paylaşımların yapıldığı Twitter hesabının kendisine ait olduğunu belirterek "Bu hesabı sadece ben kullanıyorum, şifremi benden başka bilen kimse yok. Ara sıra Twitter'a girdiğimde gündemi takip ediyordum. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dair şahsi bir problemim yoktur. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik yaptığım paylaşım memleketimde kullanılan yöresel sözdür. Bütün paylaşımlarımdan pişmanım." demişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda iki ayrı iddianame hazırlandı. Şüphelinin Bakan Albayrak ve ailesine yönelik hakaret içerikli paylaşımıyla ilgili 'Kamu görevlisine hakaret' suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapsi istendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle hazırlanan iddianamede ise 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Savcılığın hazırladığı iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR