Benzine Final İndirimi!

Akaryakıt sektörü yetkilileri tarafından gündeme aktarılan son gelişmeye göre, benzinin litre fiyatına yarından itibaren 25 kuruş indirim uygulanacak.

Benzine Final İndirimi!

Akaryakıt sektörü yetkilileri tarafından gündeme aktarılan son gelişmeye göre, benzinin litre fiyatına yarından itibaren 25 kuruş indirim uygulanacak.

Yarından itibaren uygulamaya geçecek olan indirimin 25 kuruş olduğu belirtildi. Bahsi geçen indirimin 24 kuruşu pompa fiyatlarına yansıyacak.

24 kuruşluk indirimin pompa fiyatlarına yansıması halinde İstanbul’da 7.11 olan benzinin litre fiyatı 6.87 TL’ye düşecek. Ankara’da ortalama 7.20 TL olan benzinin litre fiyatı 6.96 TL’ye, İzmir’de ise 7.18 TL’den 6.94 TL’ye düşecek.

BENZİN FİYATINDA YAŞANAN GELİŞMELER

Suudi Arabistan’ın petrol tesislerine 14 Eylül’de yapılan saldırı sonrası brent petrolün fiyatı .5 ile 14 Ocak 1991’den bu yana en yüksek zammı yaşayarak 71.95 dolara çıkmıştı. Suudi Arabistan’da üretim normale dönerken, brent petrol fiyatı şu an 62 dolardan işlem görüyor.

Brent petrol fiyatlarında yaşanan artış veya azalış Türkiye'de akaryakıt fiyatlarını yakından takip ediyor. Saldırı sonrası Türkiye’deki akaryakıt fiyatları artmış, benzine 35 kuruş motorine ise 12 kuruş zam gelmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR