Olay, Tahsin Ünal Mahallesi Gazi Paşa Caddesi üzerindeyer alan bir apartmanın 1'nci katında gerçekleşti.

İddiaya göre, Yunus Ateş Özer oyun oynarken bulduğu pet şişe içindeki benzini yanmakta olan sobanın içine döktü. Benzinin ateşle temas etmesi üzerine alev topuna dönen sobada patlama meydana geldi. Patlamada vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Yunus Ateş Özer ve ağabeyi 14 yaşındaki Emir Özer yaralandı. Evde bulunan ve babalarının kız arkadaşı olduğu belirtilen 35 yaşındaki Nadire Günarslan ise patlama sırasında korkuya kapılarak 5 metre yükseklikteki pencereden atladı. Park halindeki bir otomobilin üzerine düşen Günarslan yaralandı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulansa alınarak Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücutlarında ikinci derece yanıklar oluşan kardeşler ve bacaklarında kırıklar olan Nadire Günarslan'ın tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Patlamadan kısa süre sonra olay yerine geldiğini belirten Selçuk Durak, "Namaz kılmak camiye gidecektim. Arabayı binanın önüne park ettim. Caminin yanına geldiğimde bir anda bir patlama oldu. Koşarak geldiğimizde çocuğun birisi pencereden atlamaya çalışıyordu. Biz atlamasına engel olduk. Kadın arabanın üzerine atlamıştı" dedi. Olayla alakalı başlatılan soruşturma devam ediyor.

 

Kaynak: Sabah