Cumhuriyet Halk Partisi'nin FETÖ elebaşının iade dosyasını incelemek için oluşturduğu heyette yer alan Erol Aras, dikkatlerden kaçmadı.

CHP’nin iade dosyalarını incelemek için oluşturduğu   heyette Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Avukat Erol Aras ve Avukat Efe Dikbıyık'tan oluşuyordu.

CAN ERZİNCAN TV'DE SIK SIK PROGRAMLARA KATILMIŞ

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Heyette yer alan avukat Erol Aras'ın bazı Fetullahçı zanlıların avukatı olduğu gibi aynı zamanda FETÖ'nün yayın organı olduğu bilinen Can Erzincan TV'de sık sık programlara katıldığı tespit edildi.

Ankara Bara Başkanlığı'na bir dönem aday olan Erol Aras'ın bu programlarda FETÖ yayın organının tezlerine destek veren açıklamalar yaptığı belirlendi.

EROL ARAS CAN ERZİNCAN TV'DE

Erol Aras'ın FETÖ zanlıların vekaletlerini aldığını söylüyor fakat suç örgütüyle irtibatı olduğunu anladığı kişilerin müdafiliğinden çekileceğini açıklıyor.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, FETÖ elebaşının iadesi ile ilgili Adalet Bakanlığı'nın etkili bir başvuru yapmadığı iddiasında bulunmuş, Bakanlık Muharrem İnce'nin bu sözlerini yalanlayan belgeleri kamuoyu ile paylaşmıştı. Daha sonra bakanlık tarafından CHP'ye çağrı yapılarak iade dosyasının CHP tarafından incelenebileceği  ifade edilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.