23 Ağustos 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 35°
İmsak 04:40
Güneş 06:14
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 20:00
Yatsı 21:27
BIST96.464
Dolar5,7476
Euro6,3861
Altın280,31

Belediye Başkanının Aracına Haciz Konuldu

Didim Belediyesi'ne, özel bir şirkete ödemesi gereken tazminatı ödemediği gerekçesi ile haciz işlemi başlatıldı. Belediyeye ait olan banka hesapları ve araçlara el konuldu.

Belediye Başkanının Aracına Haciz Konuldu

Didim Belediyesi'nden alacağını alamayan bir inşaat şirketi belediyeye ait banka hesapları ile içlerinde belediye başkanının makam aracının da olduğu araçlara haciz koydurttu.

''TAZMİNATIMIZ ÖDENMEDİ''

Şirketin avukatı Murat Sultansu, müvekkilinin 30 Mart 2014'teki yerel seçimden önce aldığı inşaat ruhsatının seçilen belediye idaresi tarafından iptal edilmesinin sonrasında belediye aleyhine açtıkları davayı kazandıklarını söyleyerek "Oluşan zararlarından sebeple açtığımız tazminat davasını kazandık. Fakat tazminatımız ödenmediği için de lazım olan yasal süreci başlattık." dedi.

BELEDİYENİN ARAÇLARINA VE BANKA HESAPLARINA HACİZ

Belediye başkanının aracının da içinde olduğu belediyeye ait 108 araca, 49 banka hesabı ile 3. şahıslardan alacaklara haciz işlemi başlattıklarını ifade eden Sultansu tazminatta elde ettiğimiz 1 milyon 468 bin 326 lira parayı icraya verdik. Biz bu parayı istedik ancak Didim Belediyesi tarafından verilmedi. Alakalı yasa gereği hemen icraya vermeden gerekli yasal işlemleri yerine getirdik. Sonrasında belediyenin araçlarına, banka hesaplarına ve üçüncü şahıslardaki alacaklarına haciz koyduk." diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI KONUŞTU

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ise AA muhabirine, makam aracına konulan haciz işlemini bir saat içinde kaldırdıklarını söyledi.

Atabay, "Haciz meselesi doğru fakat el konulan bir aracımız veya banka hesabımız yok. 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 15. maddesinin son fıkrası gereği belediyenin kamu malına hiçbir biçimde haciz konulamaz. Biz de bu çerçevede haciz işlemini açan avukat ve icra memuru hakkında suç duyurusu yapacağız." dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri