İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer ve Beykoz'da sahil boyunda genişletme ve düzenleme faaliyetlerine devam ediyor. Çalışmalar, Sarıyer'de Emirgan-Bebek-Aşiyan, Beykoz'da Çubuklu-Paşabahçe ve Kanlıca-Çubuklu arasında sürüyor. Çalışmalar doğrultusunda, deniz doldurulmadan sahil bandı denize kazıklar çakılarak yaklaşık 5 metre genişletiliyor. Sahile yürüme ve bisiklet yolları, balık tutma iskeleleri ve sahildeki trafiği rahatlatmak amacıyla otoparklar hazırlanıyor.

YILIN İLK AYI BİTECEK

Genişletme faaliyetleri sonrasında sahiller daha gezilir ve yaşanır bir duruma gelecek. Sahil genişletme çalışmaları doğrultusunda Emirgan sahiline, 5 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda 5 balık tutma iskelesi, bin 135 metre yürüyüş ve bisiklet yolu ile 124 kapasiteli otopark yapıldı.

Bebek-Aşiyan sahilinde, 5 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda 5 balık tutma iskelesi ve bin 600 metre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 143 araç kapasiteli otopark yapıldı. Emirgan-Bebek-Aşiyan'daki çalışmalar, Ocak 2018 sonuna bitirilmesi planlanıyor.

Beykoz ilçesindeki Kanlıca-Çubuklu sahilinde 5 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda 4 balık tutma iskelesi ve bin 399 metre uzunluğunda yürüyüş ve 40 araçlık otopark yapılırken, Çubuklu-Paşabahçe sahilinde yine 5 metre genişliğinde, 50 metre uzunluğunda bin 300 metre uzunluğunda yürüyüş ve bisiklet yolu ile 67 araç kapasiteli otopark yapıldı. Buradaki çalışmalar ise bu ayın sonunda tamamlanması planlanıyor.

Diğer yandan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, muhabirlere yaptığı açıklamalarda, 8-10 Aralık tarihinde Antalya'da MHP'li belediye başkanlarıyla buluşacağını söyledi. Durmaz, belediye başkanlarıyla geleneksel hale gelen istişare toplantısında, "stratejik bütçe yönetimi", "alternatif finansman kaynakları" başlıklarının masaya yatırılacağını ifade etti.

‘KARNE VERECEĞİZ’

Seçimlerden önce de seçimlere giderken de Türkiye'de hazırlığı en iyi parti olduklarını vurgulayan Durmaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Her bir ilçenin hatta bazı büyük beldeler dahil olmak üzere nabzını tutacağız. Oradaki eğilimleri belirleyip, araştırmalar yapacağız. Parti müfettişleri göndereceğiz. Bizim yönetimimizde olan belediyelerdeki çalışmaları değerlendireceğiz. Onlara bir nevi bir karne oluşturacağız. Bütün bunları en doğru şekilde yapıp seçimlere en hazır parti konumunda gireceğiz."