Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in vatandaşlıktan atılmasının  ABD'den iade edilmesinde bir sorun yaratmayacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı dün kaçak durumda bulunan ve 15 Temmuz darbe kalkışmasının sorumlusu olduğu ifade edilen Feto'nun da içinde yer aldığı 130 kişi için, üç ay içeriisnde Türkiye'ye geri gelmemeleri halinde vatandaşlıklarının son verileceği ile alakalı Resmi Gazete'de ilan vermişti.

Gülen'in vatandaşlıktan atılması durumunda bu durumun iade ve yargılama hallerini nasıl yansıyacağı soru işaretlerine neden olmuştu.

Bugün ise Adalet Bakan'ı Bekir Bozdağ'ın açıklamalarının ardından vatandaşlıktan çıkarılması durumunda dahi Türkiye'de yargılanmalarının ve iadelerine engel olamdığını bildirdi.

YİNE CHP'DEN ELEŞTİRİ GELMİŞTİ

Bu tür FETÖ konularında hemen saldırıya geçen, ve FETÖ'cüleri savunan CHP yine aynı hareketi yaptı. FETÖ'Cülerin vatandaşlıktan çıkarılacağını duyunca hemen eleştirilerine başlayan CHP bu kararın yanlış olduğunu ve Feto'nun vatandaşlıktan çıkarılmaması gerektiğini savundu. Birçok alanda FETÖ'ye açıkça destek veren müzmin muailf konuyla alakalı içişleri bakanlığına ve doğrudan iktidara yüklendi. 

Bugün Adalet Bakan'ı Bekir Bozdağ'ın açıklamalarıyla yine bozguna uğrayan CHP'nin önümüzdeki günlerde yine fütürsuzca neyi eleştireceği merak konusu.