Bekir Bozdağ Muharrem İnce'yi 'Tebrik Etti'

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Muharrem İnce'nin ‘din’ içerikli konuşmalarını tebrik etti ve devam etmesi beklediğini ifade etti.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin miting alanlarındaki ‘manevi’ içerikli konuşmalarını ilişkin, "CHP'nin adayı her türlü manevi değerleri sanki yeni keşfetmiş gibi nasıl sevdiğini meydan meydan açıklıyor. Bunlar güzel hareketler. Buradan tebrik ediyorum" ifadelerini kullanarak cevap verdi.

"NASIL İBADET YAPTIĞINI MEYDAN MEYDAN AÇIKLIYOR"

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, İnce’nin ibadethanelere ve dini sembolleri olan tavrına dair ‘’Bakın CHP'nin adayı camileri, türbeleri, başörtüsünü, her türlü manevi değerleri sanki yeni keşfetmiş gibi hepsini nasıl sevdiğini, nasıl değer verdiğini, nasıl kıymettar olduğunu, nasıl ibadet yaptığını meydan meydan açıklıyor’’ dedi.

"İNŞALLAH SEÇİMDEN SONRA DA AYNEN DEVAM EDERLER"

Bu hareketlerin güzel hareket olduğunu belirten Bozdağ ‘’Buradan tebrik ediyorum. İnşallah seçimden sonra da aynen devam ederler. Çünkü seçimlik olmaması lazım’’ diyerek temennide bulundu.

"HEP BERABER DEMİRTAŞ'A ÖZGÜRLÜK İSTİYORLAR"

Muhalefetin HDP’li Selahattin Demirtaş hakkındaki tutumlarına dair ‘’Hep beraber Demirtaş'a özgürlük istiyorlar. Şimdi CHP kalkmış propaganda yapıyor, 'her CHP'li aile oyundan birini HDP'ye versin', baraj riski varmış. Ben Çandır'da CHP'ye oy vermiş bütün kardeşlerimin vicdanlarına soruyorum; PKK'nın uzantısı HDP'nin meclise girmesini Türkiye için tehlike ve tehdit olarak görmeyen ama AK Parti'nin, sizin evlatlarınızın meclise girmesini tehlike ve tehdit olarak gören bir CHP, Atatürk'ün, İnönü'nün CHP'si olabilir mi?’’ diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR