24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

Bekir Bozdağ Kemal Kılıçdaroğluna Sert Çıktı! İstifa Et!

Bekir Bozdağ, CHP'nin yargıya müdahale edildiği iddialarına sert çıktı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti.

Bekir Bozdağ Kemal Kılıçdaroğluna Sert Çıktı! İstifa Et!

Konuk olduğu canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'nin belgeleri olduğunu iddia edip ve yargıya müdahale var  iddiaları için çok sert konuştu. Bakan Bozdağ, "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın Cumhuriyet savcılığına gönderdiği yazının konusu suç duyurusu. Evelsi gün savcılık koğuşturmaya yer olmadığına karar alıyor. Bu ne iştir ki talimat , Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği suç duyurusunda oluyor. Ankara Başsavcılığı da kovuşturmaya yer bulmayarak kararını alarak 'talimat'a uymuyor. Böyle bir şey mümkün mü? Kılıçdaroğlu manipilasyon yapıyor." dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

"Yurttaşlarımızın suç duyurusunda bulunma yasal hakkı vardır. Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın yaptığı suç duyurusuyla benim yurttaş olarak yaptığım suç duyurusu arasında herhangi fark yok. Kemal Kılıçdaroğlu şöyle hukukçulardan akıl aldığı için boyundan büyük laflar ediyor ve işin içinden çıkamıyor. Söylediğiniz şeyi kanıtlayamazsanız , bu sıradan bir yazışmadır. 

KEMAL KILIÇDARIOĞLU'NU İSTİFAYA DAVET EDİYORUM

Niçin böyle saçmalıklar yapıyorlar, cahillikten yapıyorlar ya da kandırmak için yapıyorlar. Uzun vakitten beri devlet yönetiminde olmadıkları için Cumhurbaşkanlığı'nın yazışmalarını bilmiyorlar. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifa ediyorum.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri