Konuk olduğu canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevaplayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'nin belgeleri olduğunu iddia edip ve yargıya müdahale var  iddiaları için çok sert konuştu. Bakan Bozdağ, "Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın Cumhuriyet savcılığına gönderdiği yazının konusu suç duyurusu. Evelsi gün savcılık koğuşturmaya yer olmadığına karar alıyor. Bu ne iştir ki talimat , Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği suç duyurusunda oluyor. Ankara Başsavcılığı da kovuşturmaya yer bulmayarak kararını alarak 'talimat'a uymuyor. Böyle bir şey mümkün mü? Kılıçdaroğlu manipilasyon yapıyor." dedi.

İşte o konuşmadan satır başları

"Yurttaşlarımızın suç duyurusunda bulunma yasal hakkı vardır. Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcılığı'nın yaptığı suç duyurusuyla benim yurttaş olarak yaptığım suç duyurusu arasında herhangi fark yok. Kemal Kılıçdaroğlu şöyle hukukçulardan akıl aldığı için boyundan büyük laflar ediyor ve işin içinden çıkamıyor. Söylediğiniz şeyi kanıtlayamazsanız , bu sıradan bir yazışmadır. 

KEMAL KILIÇDARIOĞLU'NU İSTİFAYA DAVET EDİYORUM

Niçin böyle saçmalıklar yapıyorlar, cahillikten yapıyorlar ya da kandırmak için yapıyorlar. Uzun vakitten beri devlet yönetiminde olmadıkları için Cumhurbaşkanlığı'nın yazışmalarını bilmiyorlar. Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifa ediyorum.