Başbakanlık Konutu’nda yapılan görüşmede Destici, Başbakan Yıldırım’a uyum yasaları projelerine dair barajın kaldırılması,adayların ön seçimle belirlenmesi, tüm partilerin kendi amblemiyle katılacağı seçim ittifaklarının yapılabilmesi konularında taleplerini iletti. Destici’nin Yüksekova ve Cizre’nin vilayet olmasını desteklediği fakat Hakkari ve Şırnak’ın da vilayet olarak kalmasını istediğini söyledi.

BEDELLİ AÇIKLAMASI

İkili görüşmede Destici bedelli askerlik ile alakalı da dikkat çeken bir açıklama yaptı. Bedelli askerliğe karşı olduklarını fakat bedelli askerliğin çıkması durumunda ise elde edilecek gelirin SMA hastalarına verilmesini istediğini de söyledi. Destici, gazetecilerin “Bedelli askerlik gündemde mi?” sorusuna, “Milyonların isteği mevcut, SMA hastaları ile alakalıböyle bir öneride bulunduk. Geçmişte 1-2 defa çıktı. Savunma Sanayi’ de kaynağa ihtiyaç duyuyor. İki kesim arasında pay edilebilir” derken, “Bedelli konusunda başbakan bir adım atılacağını belirtti mi?” sorusuna da Destici, “Ben o konuda iyimser olduğunu düşünüyorum. SMA hastalarına verilmesi konusunda” yanıtı vermesi dikkat çekti.

MİLYONLARCA KİŞİ BEKLİYOR

En son 2015 yılında çıkartılan bedelli askerlik için, milyonlarca kişi bekliyor. Son 2 yıldır sürekli gündeme getirilen ama bir türlü çıkmayan bedelli askerlik için yakın zamanda somut adımalrın atılması bekleniyor.