Bedelli Askerler Yemin Etti

15. dönemde görev yapan 3 bin 16 bedelli asker yemin ederek terhis oldu.

Bedelli Askerler Yemin Etti

Bedelli Askerler Yemin Etti

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda, temel eğitimlerini bitiren bedelli askerler için yemin töreni gerçekleştirildi.

BEDELLİLER YEMİN ETTİ

15'inci dönem 3 bin 16 bedelli er için yapılan yemin ve terhis töreni, sancak geçişinin sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Sancak tanıtımının ardından silahlar ve Türk bayraklarının olduğu masaların etrafında sıralanan askerler, Türk bayrağı ile silah üstüne el basarak yemin etti.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) Korgeneral Şeref Öngay'ın kutlama mesajının okunmasının sonrasında, birliğe ilk katılan askerler tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.

Törende, birliğe ilk katılan ve başarılı olan askerler ile ant içen Mehmetçiklerin, vatani görevlerini daha önce MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda yapan baba ve dedelerine belge ve hediyeler dağıtıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Site Yorumları

  1. AKLINDA FETO SEVDASI OLAN NEKADAR MEHMETÇİK VARSA ALLAH ONU ÖLÜMDEN BETER ETSİN,, EZAN, BAYRAK, VATAN AŞKIYLA ORDA GÖREV YAPAN , NEKADAR ER , ERBAŞ, YÜKSEK RUTBELİ ASKERLERİMİZE RABBİM SIKINTI YÜZÜ GÖSTERMESİN İNŞALLAH, AMİN

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri