Jiyar gol, Twitter hesabından yapıtığı paylaşımda İstanbu'da gözaltına alındığını ve sınırdışı edilmesinin nedenin teröristlerle yaptığı röportaj olduğunu belirtti.

HABER 365 GÜNDEME  GETİRDİ! TÜRKİYE GÖNDERDİ

Dün Haber365.com.tr'de BBC'nin YPG'li teröristlere verdiği destekle ilgili özel haber gerçekleştirilerek BBC'nin kimlerin uşaklığını ve kimlere taşeronluk yaptığını gözler önüne serilmişti. Bu haber üzerine BBC'li muhabirin Türkiye'den kovuldu.

JİYAR GOL "SEBEBİ HABERLERİM"

"İstanbul Havalimanı'nda tutuklama. 5 saat gözaltı, sınırdışı, sebebi ise haberlerim."

TERÖRİSTLERLE RÖPORTAJ

BBC muhabiri Jiyar Gol, Kandil'e gidip PKK'lı teröristlerle röportaj yaparak teröristleri öven bir haber hazırlamıştı.

Öte yandan BBC televizyonu teröristlere her daim destek vermeyi sürdürüyor.Dün BBC'nin resmi sayfasında YPG'li teröristleri şirin gösterme amaçlı haberlere yer verildi.

İngiltere'nin resmi devlet televizyonu BBC terör seviciliğine devam ediyor.BBC üniformasında bebek katili Abdullah Öcalan'ın armasını taşıyan YPG'li kadın teröristi sevimli gösterme çabalarına girdi.

BBC'NİN TERÖR ANLAYIŞI TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÖRE DEĞİŞİYOR

BBC İngiltere'de ve Avrupa'da oluşan terör saldırılarında ortalığı ayağa kaldıran ve terörü lanetleyen formatta yayınlar gerçekleştirirken kendilerine yakın olan ve sürekli destek verdikleri YPG'li teröristlerin halka ilişkiler çalışmalarını yapmaktan kaçınmıyor.

BBC'NİN TERÖR İKİYÜZLÜLÜĞÜ

İngiltere'nin resmi televizyonu BBC her konuda olduğu gibi terör konusundada iki yüzlülüğünü sergilemekten kaçınmıyor.BBC yayınlamış olduğu YPG'li teröristi şirin göstererek YPG terör örgütünü legalleştirme çalışmalarına başladı.BBC'ye göre terör olgusu kendilerine dokunmadığı sürece iyi terörist fakat kendilerine dokununca kötü terörist olarak algılanıyor.

BBC TERÖRİZİMİ LEGALLEŞTİRİYOR

BBC televizyonu yeni terör algısı yaratarak Orta doğuda ve Suriye'de bölgeyi kan gölüne çeviren YPG'li teröristleri meşru bir yapıymış gibi lanse etirmeye devam ediyor.BBC bu yeni algı operasyonlarıyla İngiltere'nin Orta doğudaki oyunlarının medya ayağını üstlenmiş durumda.