'Bazı Dantellere Rağmen O Mücadelemiz Sürecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bazı entellere rağmen terörle mücadele sürecek

'Bazı Dantellere Rağmen O Mücadelemiz Sürecek'

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde A Haber-atv ortak yayınında gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, terörle mücadeleden bazı kesimlerin rahatsızlığına vurgu yaparak şunları söyledi:

"OPERASYONLAR SÜRECEK"
"Bazı entel danteller, operasyonlarımıza laf söylemeye kalkıyor. Terör bitmeden operasyonlar bitmeyecek. Hiç endişeniz olmasın. Bizi izlemeye devam edin. Bu canilerin okul diye, hastane diye derdi yok; yakıyor, yıkıyorlar.

PAZAR AKŞAMI YETKİYİ VERECEK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, pazar günü yapılacak AK Parti kongresinden sonra hükümeti kurma görevini hemen vereceğini söyledi. Erdoğan, "Ahmet Bey istifasını verdikten hemen sonra kongre akşamı yeni başbakana görevini vereceğim. Gelecek hafta olmadan yeni kabineyi görmüş olacağız." dedi.

"PARİTİMİZ" DİYE KONUŞTU

A Haber'de yayınlanan "Gençlerle Büyük Buluşma" isimli özel programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 22 Mayıs'taki AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi ve yeni kabineye ilişkin, "Görünen o ki bu olağanüstü genel kurula temayül tek adayla gitme istikametinde. O da yüzde 81-82 oranında bir bütünleşmeyi gösteriyor. Böylece pazar günü yapılacak kongreyle de genel kurul, tüm delegeler, artık oradaki adayla ilgili kararını verecektir ve pazar akşamı da artık gerek partimizin diyeceğim çünkü kurucu genel başkanı olduğum için bunu söyleyebiliyorum, genel başbakanı belli olacaktır.

"İSTİFA SONRASI GECİKTİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Bunun yanında da tabii aynı şekilde bundan sonraki sürece yönelik 'Başbakan kim olacak?' sorusunun cevabı da tabii o gün öyle zannediyorum ki Başbakanımız Ahmet Bey istifasını verecektir. İstifayı verdikten sonra, ben de geciktirmeyi düşünmüyorum, hemen o akşam o gece yeni başbakanı görevlendirip, süratle kabinesini oluşturma imkanını verelim istiyorum." dedi.

"BUGÜN YARGILANMASAN YARIN ZATEN YARGILANACAKSIN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulundaki oylamasına ilişkin, "Bir taraftan diyorlar ki 'hodri meydan'. 'Hodri meydan' diyorsanız o zaman açın önünü, gitsin yargıya, hepsi yargılansın. Burada kaçmanın bir anlamı var mı, yok. Çünkü bugün yargılanmasan yarın zaten yargılanacaksın. Ne zaman? Milletvekilliği bittiği anda gene yargılanacak. Bu işten kaçış yok, şimdi yargılan, hiç olmazsa Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisinin başına dert olmayın." dedi.

Yorum Yaz