Mübarek Kurban Bayramı boyunca, toplam 52 bin 936 personel trafiğin güvenliğinden sorumlu olacak... İçişleri Bakanlığından yapılan flaş açıklamaya göre, Kurban Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven içinde yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla trafik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı. Bayram süresi boyunca, polis ve jandarma trafik ekiplerinden toplam 52 bin 936 personel güvenlik amacıyla görev yapacaklar.

Kurabn Bayramı tatilinde geçen seneye oranla iki katına çıkarılan personel sayısı ile ilk defa bu kadar geniş kapsamlı trafik denetimi yapılmış olacak. "Uygulama Takip Projesi" ile denetimler ve sonuçları anlık olarak merkezden takip edilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yeni uygulamaya konulan "Uygulama Takip Projesi" (UTP) ile ilk defa görevli ekip ve personelin güzergahtaki konumları, denetimleri ve sonuçları anlık olarak merkezden takip edilecek.

DENETİMLER SIKILAŞTIRILDI

Bayram tatilleri boyunca zorunlu durumlar dışında "Özel Yük Taşıma İzin Belgesi" ve "Özel İzin Belgesi" kapsamındaki araçların trafiğe çıkmalarının önüne geçilecek. Görüş mesafesinin 50 metrenin altına inmesi halinde, iş makineleri, zirai aletler ve traktörler trafiğe çıkamayacak. Motorlu bisiklet ve motosiklet denetimleri de sıkılaştırılacak, özellikle sürücü ve yolcuların koruyucu başlık, gözlük takıp takmadığına bakılacak...