Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ramazan Bayramı'nda milli park ve tabiat parklarına ziyaretlerin ücretsiz olacağını vurgulayarak, faydalanacak yurttaşların gerekli inceliği göstermelerini, ormanları alevlendirecek olaylara yol verecek ihmalkar hareketlerden kaçınmalarını istedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde ticari faaliyetleri yapılan milli park ve tabiat parklarına geçişler, yurtdaşların Ramazan Bayramı'nda mutlu bir ortamda doğa ile iç içe zaman geçirmesi ve yakınlarıyla beraber piknik gerçekleştirebilmeleri için ücretsiz olacak.

Havası, suyu, geçmişi ve doğal kaynak değerleri, doğal görünümleri ve serin ortamları ayrıca yurtdaşlara rahatlama, dinlenme ve boş zamanlarını mutlu bir hale getirme imkanı sunan milli parklar ve tabiat parkları Ramazan bayram süresince yurtdaşları ağırlayacak.

Ramazan Bayram süresince yurtdaşlar tarafından gidilecek milli park ve tabiat parklarında farklı bir aksilik çıkmaması için gerekli tedbirleri alan Bakanlık, bu parklarda bulunan tesislerin bakım ve tadilatını da gerçekleştirdi.

"GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI"

Parklarda ve alanlarda yeterli sayıda görevli bulundurulması için planlama gerçekleştiren elamanlar, yurtdaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gerekli güvenlik önlemlerini de aldı.