Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından edinilen bilgilere göre, hava sıcaklıklarının Ramazan Bayramı tatili süresi boyunca artarak yurt genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü' nden alınan bilgiye göre, bayram tatili süresince yurdun kuzey kesimleri yüksek basınç merkezinin, güney kesimleri ise Basra alçak basıncının etkisinde kalacak. Yurt genelinde bayramda yağış beklenmememkte. Tahminler bütün bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği yönünde.

MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE OLACAK

Hava sıcaklıkları bayram tatili boyunca yükselerek yurt genelinde hissedilen mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde olacak. Bayram tatili boyunca bazı merkezlerdeki en yüksek hava sıcaklıkları şöyle olacak:

Ankara, İstanbul ve Afyonkarahisar 30 ila 33,

İzmir, Adana ve Antalya'da 34 ila 37,

Samsun, Trabzon ve Erzurum'da 25 ila 28,

Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 39 ila 42 derece arasında.

Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu, bulunduğu beyanda, Ramazan ayı süresince memleketin büyük bir kısmında havanın yağışlı olduğunu hatırlatarak, "Ramazan ayında hava sıcakları da mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında devam etti. Bayrama girişimizle birlikte özellikle perşembe gününden başlayarak sıcaklıklar artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Yurt genelinde bayramın yağışsız, sıcak ve güneşli geçmesini beliyoruz." değerlendirmesini yaptı