İstanbullular bayram tatilinin uzamasını değerlendirmek için  yollara düşmeye başladı. Bayram yoğunluğu trafikte de kendini fazlasıyla gösterdi. İstanbul'da çalışma saatlerinin bitmesinden sonra şehir trafiğinde ciddi yoğunluk bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluğu hesaplarına göre, şehir trafiği yüzde 45 seviyelerinde seyrediyor. İş çıkış saatlerinden sonra yüzde 22'lere düşen trafik yoğunluğu, saat 24.00’ten itibaren yüzde 15’lik seviyelerde ilerledi.

D-100 karayolu Mecidiyeköy mevkii ve Haliç Köprüsü'nde trafikte akıcılık yaşanırken, tadilat faaliyetlerinin bitmesinden sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde de trafik yoğunluğu oluşmadı. Trafik sıkıntısı zaman zaman TEM Otoyolu Edirne güzergahında yaşansa da, Mahmutbey gişelerinde beklenen sıkıntı yaşanmadı.

Trafikte yoğunluk, akşam saatlerinde TEM Otoyolu'nun İzmit taraflarında yaşandı. Meydana gelen maddi hasarlı kazalardan dolayı trafik durma noktasına geldi

TEM Otoyolu’nun Bolu yolunda bayram trafiği kendini en fazla gösteren yerlerden oldu. Trafikte ciddi anlamda yoğunluk yaşandı. Trafik en çok, Bolu Dağı Tüneli’nin bitiminden itibaren görülmeye başlandı. Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu güzergahta trafik denetimlerini özellikle arttırdı.