Ramazan Bayramı tatili için erken yola koyulanlar, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışı, TEM yolunun Bolu Dağı Tüneli girişi ve viyadüklerde yoğunluğa neden oldu. İstanbul yönünde ilerleyen sürücüler için ise yollar oldukça açık durumda.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çıkışında doğal bir cuma günü trafiği yaşanan sabah saatlerinin ardından, bayram için yola koyulanlar öğle saatlerinde köprü çıkışında yoğunluğa sebep olmaya başladı. İş çıkışı saatlerinin ardından trafiğin daha da yoğun bir hale gelmesi belkeniyor.

İstanbul'un Trakya çıkışında da Mahmutbey gişelerinde yoğunluk öğle saatlerinde (İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik uygulamasına göre) yüzde 37'lik bir yoğunluğa ulaşmış durumda.

BOLU DAĞI'NDA BAYRAM YOĞUNLUĞU

Arife günü yoğun trafiğe takılmak istemeyen sürücüler, haftanın son günü izin alarak yola koyuldu. Bayramı memleketlerinde geçirmek isteyenler, TEM yolunun Ankara yönünde Bolu Dağı Tüneli girişinde ve viyadüklerde yoğunluğa sebep oldu. Tünelden önceki rampada ağır tonajlı araçların yavaşlaması ve tünelde azami hızın 70 kilometre olması sebebiyle bu bölgede oluşan yoğunluk tünel çıkışına kadar sürdü. Tünel girişi ve gerisindeki rampa ile viyadüklerde görülen yoğunluğun dışında sürücüler TEM'in Düzce ve Bolu kesiminde sorunsuz Ankara istikametine yollarına devam etti. Güzegahta tedbirlerini çoğaltan trafik ekipleri, sürücüleri yorgun ve uykusuz yola çıkmamaları, trafik kurallarına uymaları konusunda ikaz etti.