Hayvan hakları için yaptıkları enteresan eylemlerle adlarını duyuran PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) üyesi ABD'li 2 kadın, Kadıköy'de marullu eylem yaptı.

Yeşil bornoz ve şemsiyeleriyle Kadıköy Boğa Meydanı'na giden ikili sonrasında bornozlarını çıkarttı. Bikinilerine marul geçiren PETA üyesi vegan kadınlar, hayvansal hiçbir ürün tüketilmemesi için saçma bir eylem başlattı. 8 ülkeyi içine alan bir seyahate çıktıklarını ve Rusya'nın başkenti Moskova'dan İstanbul'a geldiklerini aktaran Ashley Bryne ve Mysti Lee, yoğun yağmura karşın eylemlerine devam etti.

Kadınlar ellerinde Türkçe ve İngilizce olarak " Taze bir başlangıç yapın vegan olun" yazılı pankart açtılar. Newyork'ta yaşadığını söyleyen Byrne, “Biz burada insanlar vejetaryen olsunlar, et yemesinler diye konuşmaya geldik. İnsanların, hayvanlara şefkatlerini göstermelerini talep ediyoruz. İnsanları et yerine sebze yemeye davet ediyoruz. Herkesi vegan olmaya çağırıyoruz. Onlara koyun, dana, tavuk ya da balık yemeden de yaşanabileceğini anlatıyoruz" ifadelerini kullandı.
Bu esnada çevrede toplananların cep telefonlarıyla görüntü ve fotoğraf çektiği gözlendi.
Rusya'da başladıkları ve 8 ülkeyi çerçeveleyen 'Veganlığa Davet' turunu Türkiye'de tamamladıklarını söyleyen iki genç kadın, polisin ikazı üzerine eylemlerini sonlandırdı. Kadınlar polisin ricası üzerine gazetecilerin yardımıyla taksiye binerek kaldıkları otele gittiler.