Batı özentisi Iraklı gençler, DEAŞ terör örgütü ile savaşın ön cephesi konumunda bulunan Erbil'de bir araya gelerek 'Hipster' akımı başlattı.

ABD'NİN YUMUŞAK GÜCÜ IRAK'TA

ABD'nin silahlı gücüyle ele geçirmek istemediği topraklarda kendini kültürünü o topluma benimseterek yumuşak güç ile o toplumu kendine köle yapma stratejisi bu kez kendini Irak'ta gösterdi. Iraklı batı özentisi gençler, başlattıkları moda hareketinin sosyal bir değişimi beraberinde getirmesini umuyor. Grup kendilerine, Kürt bölgesel yönetiminin başkenti olan Erbil'de kurulmuş olmalarından yola çıkarak, 'Bay Erbil' adını verdi.

Erbil'in 'Hipster' Kürtleri

ARTIK ŞALVAR YOK SKINNY PANTOLON VAR

Dar kalıp takım elbise ve hipster akımının vazgeçilmezi olan özenle uzatılmış sakal 'Irak'ın ilk centilmen moda kulübünün' 30 üyesinin de kimliğinin bir parçası. Her ne kadar bu akım batı kökenli olsa da 'Bay Erbil' grubu, modernite ile bölge kültürünü birleştirdiklerini söylüyor.

 

Erbil'in 'Hipster' Kürtleri

Erbil'in 'Hipster' Kürtleri

KADIN HAKLARINI SAVUNUYORLAR

"Bay Erbil" kadın hakları konusunda bölgede hakim olan geleneksel tavrı da değiştirmeyi amaçladığını açıklıyor. Grup, her Perşembe yaptığı bir sosyal medya paylaşımında, kadınların toplumda daha aktif olmasına örnek gösterdikleri bir kadın kahramanı öne çıkarıyor.

 

Erbil'in 'Hipster' Kürtleri

Erbil'in 'Hipster' Kürtleri