Batman Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) ısı yalıtım fabrikasında yakıt tankının değiştirilmesi esnasında yaşanan patlamada 11 kişi yaralandı. Yaralananların arasında bir kişinin durumu oldukça ağır.

Edinilen bilgiye göre, OSB'de faaliyet yürüten ısı yalıtım fabrikasındaki yakıt tankının vinç ile başka bir yere nakli sırasında henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.

Meydana gelen patlamanın ihbar edilmesi üzerine olay yerine birçok ambülans ve itfaiye ekipleri gönderildi.

Patlamayla beraber çıkan yangına müdahale eden 4 itfaiye görevlisi ve 7 vatandaş yaralandı. Ambülanslar yaralıları çevre hastanelere kaldırdı. Yaralıların içerisinde durumu ağır olan bir kişi Diyarbakır’a sevk edildi.

İSTANBUL’DA HALK OTOBÜSÜ DEVRİLDİ

Diğer yandan, dün Ispartakule gişelerinde meydana gelen kazada iki katlı halk otobüsünün yola devrilesi sonucunda 15 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

TEM Otoyolunda Bahçeşehir-Esenkent güzergahında yol alan iki katlı özel halk otobüsü, Ispartakule gişelerinden geçerken neden olduğu belirlenemeyen bir sebepten dolayı beton bariyerlere çarparak yola devrildi. Kazanın ihbarı üzerine olay yerine birçok ambülans sevk edildi.

Kaza sonrasında ilk belirlemelere göre otobüsün içinden 15 kişi yaralandı. Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinden sonra yaralılar ambülanslarla yakın hastanelere götürüldü.