FETÖ soruşturması dahilnde gözaltına alınan eski Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığıncadevam edilen soruşturma dahilinde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan, Hasankeyf Arkeolojik Kazı Çalışmaları Başkanlığı görevini de üstlenen Prof. Dr. Uluçam, emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi.

Uluçam, savcılıktaki ifadesinden sonra çıkarıldığı mahkemece, "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

Cumartesi günü, kazı başkanlığı yaptığı Hasankeyf ilçesinde gözaltına alınan Uluçam, örgütün sözde "hava kuvvetleri imamı" firari Adil Öksüz'ün yakın ilişki içinde olduğu FETÖ ile iltisaklı, Arnavutluk'taki Epoka Üniversitesi ile protokol imzaladığı ve 17/25 Aralık operasyonları ile 15 Temmuz'daki darbe girişimine rağmen protokolü iptal etmediği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

BİR TANESİDE SINIRDA YAKALANDI

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Üyüklütatar Köyü’ndeki 1’inci Derece Askeri Yasak Bölge’de illegal yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan bir kişiyi belirledi

FETÖ KAYDI VAR


Gerçekletirilen araştırmada şüphelinin FETÖ/PDY soruşturması dahilinde terör şüphelisi olarak kaydı olan A.M.K. olduğu tespit edildi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR


Gözaltına alınan A.M.K., sorgulanmak üzere jandarma komutanlığına götürüldü. Soruşturma devam ediyor.