"Kamuda 400 bin FETÖ'cü var" açıklamasını yapan Başsavcı Demir, FETÖ davalarının 6-7 ay içerisinde sonuçlanacağını belirtti.

Başsavcı Vekili Demir yaptığı açıklamasında, "Kamuda 400 bin FETÖ'cü bulunuyor. 6-7 ay içerisinde bu davalar sonuçlanır. Alt kadrolara kadar gidilmeli" ifadelerini kullandı.

"YARGIMIZ GEREKEN CEZAYI VERECEKTİR"

"Milletimiz FETÖ'nün yalanlarından rahatsızlık duymasın. Yargımız gerekli cezayı kesecektir" diyen Başsavcı Mehmet Demir, "Ben bugüne dek hiçbir sanığın, ben yaptım dediğini, görmedim. Ancak ceza aldılar" dedi.

MİLLETİMİZ DE CİDDİYETLE PEŞİNE DÜŞMELİDİR

Demir sözlerine şöyle devam etti: "Bizim devlet yöneticilerimiz, devlet memurlarımız bunun ciddiyetinin farkına varacaktır. Milletimiz de bunun ciddiyetiyle peşinden gidilmelidir. Bunu belirlemelidir ve gereğini de yapmalıdır. "

Cumhurbaşkanı'nın avkuatı da konuyla alakalı bir açıklama yaparken " dava sürecini uzatmaya çalışıyorlar, bu da suçlu olduklarının bir kanıtıdır" dedi.

Açıklama şu şekilde:

"DAVAYI UZATMAYA ÇALIŞIYORLAR"


Sanıkların davayı uzatmaya çalıştığına vurgu yapan Çokan, şunları kaydetti:

"Mahkemenin uzatılmasına karşı bir çabanın olduğunun farkındayız.  Aslında Türkiye'de herkes yargılamaların geç tecelli etmesinden dem vuruyor. Ne acıdır ki yargılamanın hızlı, etkin ve adil bir biçimde tecelli etmesinden rahatsız olan bir grupla karşı karşıyayız. Yargılamanın adil bir biçimde tecellisinin engellenmesini fakat suçlular ister. Kendinden emin olanlar, masumlar ise yargılamanın bir an evvel bitmesini ve toplumda aklanmış bir vatandaş olarak gezmek ister. (FETÖ sanıkları) Yargılamanın gecikmesi için adeta ellerinden gelen herşeyi yapıyor. Biz bu duruma suçluların telaşı olarak bakıyoruz."