Denizli’de Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile birlikte makam şoförü Muzaffer Akşehirli’nin kaza yaparak hayatlarını kaybetmesi ilişkili yürütülen soruşturmada, kamyonun bağlı olduğu şirketin şantiye şefi İbrahim Yağız da tutuklandı.

KAZA DETAYI

48 yaşındaki Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in de içinde bulunduğu, yaşındaki makam şoförü Muzaffer Akşehirli yönetimindeki 20 AB 548 plakalı araç, geçtiğimiz ayın 10’ da Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gitmek üzereyken, 53 yaşındaki Uğur Tufanın kullandığı 64 DL 821 plakalı hafriyat yüklü kamyonla çarpıştı. Kamyonun üzerine devrildiği araçtaki Başsavcı Alper ile birlikte makam şoförü Muzaffer Akşehirli vefat ederken, koruma polisi Ramazan Uğur da yaralandı.

ŞANTİYE SORUMLUSU

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer tarafından kazaya ilişkin yürütülen soruşturma dahlinde, daha önce gözaltına alınan kamyon şoförü Uğur Tufan ile kamyonun sahibi Zeki Akyol hakkında tutuklama emri hükmedildi. Soruşturma dahlinde kazaya sebep olan kamyonun bağlı bulunduğu şirketin şantiye sorumlusu İbrahim Yağız da önceki gün emniyet güçlerince gözaltına alındı. Emniyetteki gözaltı işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Yağız hakkında tutuklama kararı verildi.