Başkentray Hizmete Giriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 12 Nisan tarihinde hizmete girecek Başkentray günde 520 bin yolcu ile sefer yapacak. Kayaş-Sincan arası seyahat vakti 59 dakikadan 49 dakikaya inecek.

Başkentray Hizmete Giriyor

Günlük 520 bin yolcu ile sefer yapacak Başkentray'ın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 12 Nisan tarihinde yapılacak.

Elde edilen bilgilere göre, Ankara'da Sincan-Kayaş arasında metro konforunda banliyö hizmeti sağlayacak olan Başkentray, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 12 Nisan Perşembe günü Kayaş Tren İstasyonu karşısında gerçekleşecek törenle hizmete girecek.
Başkentray, ilk önce 15 dakikada bir, ilerleyen zamanda ise 5 dakikada bir işletilecek trenlerle günlük 520 bin kişiye hizmet edecek.

Başkentray ile banliyölerin Kayaş-Sincan arasında seyahat vakti 59 dakikadan 49 dakikaya, YHT'lerin Ankara-Sincan arasındaki seyahat vakti de 17 dakikadan 11 dakikaya inecek.

Yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren ve banliyö işletmeciliği için lazım olan trafik kapasitesi oluşturulması hedeflenen Başkentray Projesi bünyesinde Ankara-Kayaş arasında 4, Ankara-Behiçbey arasında 6 ve Behiçbey-Sincan arasında 5 hatlı sinyalli ve elektrikli yeni demiryolu hazırlandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz