Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali'nde halk dansları gösterileri, eğlenceler, sergi ve konserler vatandaşlara renkli görüntüler yaşatacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, festivalin olacağı Atatürk Kültür Merkezi alanında meydana gelen basın toplantısında, üç yıl aradan sonra festivali tekrar yaptıklarını dile getirdi.

Festival açılışın yarın yapılacağını söyleyen Gökçek, festivale birçok kamu kurumu, belediye, vakıf, dernek, federasyon ile spor kulüplerinin yardımcı olarak desteklerini esirgemediklerini söyledi.

Festivalin 9 gün süreceğini belirterek "Pek çok etkinlikolacak. Yurt dışından gelen 12 ekip var. Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, KKTC, Ürdün, Gana, Romanya, Ukrayna, Cezayir, Sırbistan, Bulgaristan ve Osetya ile Türkiye'den değişik halk dansları toplulukları inşallah festivalimizi renklendirecek. Festivalimizde ayrıca 23 sanatçı da konser verecek." açıklamasında bulundu. Gökçek, etkinlikte ayrıca güçlü adamlar şov, zıplayan çekirge ve kangurular, donan heykeller, animasyon grupları, jonglör, animatör, palyaço, pandomim ve benzeri gösterilerin bulunduğunu söyledi.

Konuşma yaptıktan sonra Gökçek, festival alanında sergilenecek "Şeker" adlı papağanı omzuna aldı. Papağanın Başkan Gökçek'in gözlüğünü ısırması renkli görüntülere sahne oldu.